Karmienie piersią,  Koszulove

Kolekcja #karmieswobodnie – wymagania młodych mam spełnione

Przed przystąpieniem do pracy nad kolekcją ubrań dla mam karmiących i w ciąży na 2017 rok jeszcze raz zapytaliśmy: „Czego potrzebuje mama karmiąca, aby było jej wygodnie”. Aby dowiedzieć się, jakie są oczekiwania mam karmiących w stosunku do odzieży do karmienia:
– przewertowaliśmy fora internetowe i dyskusje na grupach facebookowych;
– rozmawialiśmy z mamami – liderkami opinii (Kolorowa Mama, Kupujepolskieprodukty.pl);
– przeanalizowaliśmy wypowiedzi Klientek dotyczące naszych produktów.

W ten sposób ustaliliśmy, że:

1. Ubrania dla mam karmiących muszą być modne

Dzisiejsze trendy to tygiel i eklektyzm. Gustów jest tyle, ile mam, jednak wydaje się, że najchętniej młode kobiety noszą dziś ubrania o wygodnym, często sportowym kroju, lubią fasony oversize, nie boją się wyrazistych wzorów na materiałach i coraz odważniej łączą różne nurty stylistyczne. Jedna z mam na forum pisała: „Wszystkie ciuchy dla mam karmiących są takie nudne, tradycyjne”. Często mamy mówią o tym, że ubrania dla mam są „babciowe„. Być może chodzi o to, że producenci ubrań do karmienia najczęściej stawiają na tradycyjne fasony i kroje. Ponieważ zadanie zaprojektowania nowej kolekcji ubrań dla mam karmiących i w ciąży postawiliśmy przed młodymi projektantami, udało nam się uzyskać formy modne i ciekawe. Golf Hygge Mommy kradnie serca przedłużonymi rękawami i przedłużonym tyłem, bluzka KOSZULOVA nawiązuje do modnego trendu długiej bluzki koszulowej, a sukienka Eco Mommy to asymetryczne szaleństwo form, które świetnie ubiera sylwetkę i nadaje się szczególnie do podkreślania krągłości.

2.Ubrania do karmienia piersią muszą być wygodne 

Jest to uniwersalne wymaganie, ale w przypadku ciąży i karmienia wygoda to absolutny wymóg. Uciskanie czy szorstki materiał nie wchodzą w grę. Dzianiny muszą być najwyższej jakości, pochodzić z zaufanego źródła – ta odzież będzie przecież nie tylko blisko mamy ale również blisko malucha. Mamy nie piszą o tym wprost, jednak znając i analizując tryb życia kobiet na urlopie macierzyńskim można przypuszczać, że podczas wkładania wózka do bagażnika, torowania drogi w alejkach sklepowych, przebierania malucha nie zawsze na przebieralniku… ubranie musi współpracować z ubraną 🙂 
Zabrakło w kolekcji #karmieswobonie ubrań bardzo dopasowanych i wykonanych z „niepracujących”, sztywnych materiałów. Wszystkie użyte materiały są miękkie i  elastyczne, współpracują z każdym ruchem. Większość krojów to oversize’y, w których można poczuć się swobodnie także w ciąży a po niej już szczególnie.

3. Ubrania dla mam karmiących muszą dopasować się do zmieniającego się ciała

Kobieta zmienną jest – widać to wyraźnie w jej ciele od pierwszego miesiąca ciąży. Powiększające się krągłości stanowią wyzwanie dla kroju i konstrukcji ubiorów. Tylko przemyślana konstrukcja i błyskotliwy fason zapewnią, że ubranie kupione w 1 miesiącu ciąży będzie leżało jak ulał podczas ciąży i pozostanie z Tobą również na wiele miesięcy karmienia piersią.
Czy ubranie do karmienia piersią powinno być jednocześnie ubraniem ciążowym? Tutaj zdania są podzielone. Wiele mam denerwuje to, że ubrania do karmienia piersią są jednocześnie ciążowe. Dlaczego tak wielu producentów do jednego worka wrzuca ubrania dla mam w ciąży i dla mam karmiących? Powody zapewne są dwa – po pierwsze, wydaje się, że zapewniamy dwie korzyści Klientowi, oferujemy tak jakby dwa ubrania. Po drugie, kupowanie odzieży na czas ciąży dla wielu mam wydaje się niepotrzebne, dlatego odzież wyłącznie ciążowa może być – nie ma czego ukrywać – nierentowna. Z drugiej strony Mamy piszą i mówią o tym, że „nie chcą chodzić w workach”, „namiotach”, „ciuchach po ciotce klotce”. W kolekcji #karmieswobodnie 3 fasony dedykowane są Mamom, które chcą chwalić się nienaganną figurą – jest to set Clever Mommy oraz Warm Mommy. W obu przypadkach bazą jest dopasowany, biały top o kroju kopertowym. Jest on widoczny na poziomie talii przy założeniu okrycia wierzchniego – bluzki Clever Mommy lub golfu Warm Mommy. W tym wygodnym, sportowym ubraniu materiał na poziomie talii i brzucha jest dopasowany, zatem zdecydowanie nie jest to odzież na zaawansowaną ciążę. Pozwoli ona jednak poczuć się kobieco tym mamom, które wróciły do swojej figury sprzed ciąży.

Jednocześnie naszą największą dumą jest sukienka Eco Mommy, która pięknie podkreśla krągłości w ciąży a po niej wyraźnie wskazuje na nienaganną figurę. Sukienka ta nie ma żadnych naddatków na poziomie talii, a jednak dzięki wyjątkowemu materiałowi zawierającemu 20% domieszki lnu, pozwala się nosić aż do 9 miesiąca. Na płaskim brzuchu prezentuje się zaś dopasowanie.

ScreenHunter_5308 Apr. 07 13.07

4. Ubrania dla mam karmiących muszą być nienagannej jakości i w rozsądnej cenie

Dzisiejszy Klient jest całkowicie świadomy tego, jak szeroką ma ofertę do wyboru. Niska cena coraz częściej idzie w parze z jakością. Świadomy Klient wymaga i dostaje coraz więcej płacąc coraz mniej. Mamy karmiące piersią nie są wyjątkiem. Mamy często skarżą się, że odzież „specjalistyczna” ma wygórowane ceny, które są według nich nieuzasadnione. Gdy tworzyliśmy kolekcję #karmieswobodnie przyjęliśmy założenie, że będzie ona mogła mieć ceny osiągalne dla przeciętnej polskiej Mamy, i że cena będzie uzasadniała jakość. Jednocześnie nasza odzież dla Mam powstaje i będzie powstawała w Polsce, z polskich dzianin. Nie będziemy mogli konkurować cenowo z ofertą sieciówek, które ubrania szyją w krajach trzeciego świata, w których prawa pracownika i dzienna stawka pozostawiają wiele do życzenia. Dzięki temu, że odzież powstaje w Polsce, jesteśmy pewni jakości szycia i materiałów, możemy starannie nadzorować proces szycia i reagować szybko na uwagi naszych Klientek.

5. Ubrania dla Mam karmiących powinny dawać dyskrecję i swobodę karmienia

To najważniejszy warunek. Karmienie piersią w odzieży do tego przeznaczonej musi być dyskretne, dzięki temu zapewni swobodę. W czasach, gdy obrazy dookoła obfitują w nagość, Mamy nadal czują się skrępowane, gdy przychodzi im karmić w przestrzeni publicznej. Wiele z nich odciąga mleko w domu, aby później karmić dziecko butelką. W koszulove.com chcemy wspierać Mamy w tym, co najbardziej naturalne, czyli w karmieniu piersią. Jednocześnie rozumiemy, że mamy chcą chronić swoją intymność. Stąd funkcjonalność do karmienia piersią została przemyślana w gronie osób, które zajmują się na co dzień projektowaniem odzieży, konstrukcją odzieży oraz w gronie mam karmiących. W drodze konsultacji oraz odszywania testowych modeli a następnie sprawdzania prototypów powstały 4 różne patenty do karmienia piersią. Poświęcimy im osobny post.

ScreenHunter_5264 Mar. 23 21.10
zobacz film pokazujący, jak szybko i dyskretnie nakarmisz w bluzce Basically Mommy

 

W czasie tworzenia nowej kolekcji braliśmy pod uwagę wszystkie powyższe aspekty i w każdej rzeczy udało nam się spełnić niemal wszystkie założenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *