Koszulove,  Rodzina

Sposoby na udany związek – rady praktyków.

Miłość – to w lutym temat numer jeden. W połowie miesiąca obchodzimy Walentynki, co daje nam świetną okazję do zwrócenia uwagi na naszą drugą połówkę. Z tej okazji poprosiliśmy naszych facebookowych fanów o zdradzenie nam swoich sekretów na udane związki… Przeczytajcie rady praktyków 🙂


Najbardziej lapidarnie ujął to Pan Michał:

Jedno powinno być trochę głuche, drugie trochę ślepe, a oboje powinni mieć lekką sklerozę.

Pani Asia podkreśliła cierpliwość i zrozumienie oraz pracę nad sobą – i tu się bardzo zgadzamy!

Po pierwsze wolna i świadoma decyzja, że chcemy być razem. Po drugie dużo dobrej woli, cierpliwości, zrozumienia i gotowości do pracy nad sobą. Po trzecie poczucie humoru, koniecznie podobne 🙂 Po czwarte zdolność do nieczepiania się o szczegóły i do uczciwej konfrontacji w sprawach naprawdę ważnych. I wreszcie rozmawianie do skutku. Trzeba lubić ze sobą gadać 🙂 Podobno dobry związek to niekończąca się rozmowa, która zawsze wydaje się za krótka. To moja ulubiona definicja.

Pani Zuzanna również podkreśla, że „warto rozmawiać”, a my znów się zgadzamy 🙂

Przepis na udany związek to przede wszystkim darzenie siebie nawzajem uczuciem miłości, szacunkiem, to umiejętność przebaczania, rozmawiania z drugą osobą, to wspieranie w trudnych chwilach i w pasjach drugiego, a także sprawianie, by nasza druga połowa była szczęśliwa i nie znikał uśmiech z jej twarzy.

Pani Natalia zaś podaje bardzo dokładne proporcje w przepisie na miłość 🙂

Składniki: 4 kilo namiętności, dużo aktywności;) 3 kilo zaufania i codziennie masa całowania, 2 kilo zazdrości i multum bliskości, kilogram pożądania zero wyzywania. Wszystko dokładnie wymieszać, wylać na blachę przykryć szacunkiem. Bo Szacunek to udanego związku pierwszy i najważniejszy warunek.

Ale i tak najważniejsze wydaje się ustępowanie sobie nawzajem, zgodnie z wyliczeniem pani Magdaleny:

M-ilczenie, gdy On ogląda mecz
„I-tak Cię kocham” wypowiadane nad talerzem przesolonej zupy
Ł-amanie zasad, by mógł cieszyć się wygraną w Scrabble
O-czu Jego blask na widok mnie w sukience
Ś-niadanie przyniesione do łóżka w zwyczajny, środowy ranek
Ć-ma unicestwiona przed snem, bym mogła spać spokojnie

Nie może być nudno, twierdzi kolejna osoba, która wzięła udział w naszym konkursie i podzieliła się radą na udany związek – pani Jola:

Nie mam przepisu, ale wiem jak wygląda mieszanka wybuchowa ? to my z mężem 🙂 ja jestem energetyczna, szalona, działająca spontanicznie a on jest moim buforem bezpieczeństwa, wycofany i zawsze zachowawczy. Powstało z tej mieszanki dwoje wspaniałych dzieci, które idealnie odziedziczyły te same cechy tylko jeszcze bardziej zmiksowane 😀 Przepis jednym słowem przy tak odmiennych charakterach? Kompromis

IMG_7168-2.jpg

I jeszcze żeby nie zmieniać i udoskonalać tej drugiej osoby, tylko siebie… – radzi pani Hanna:

Bądź pewny, że to jest TWÓJ człowiek!
Rób dla Niego niespodzianki i rozpieszczaj Go!
Staraj się być lepszym dla Niego!
Wspieraj Go!
Chwal Go!
Nie poddawaj się – szukaj złotego środka!
Pragnij Go z całego serca!
Mów codziennie, jak mocno Go kochasz!

A od pani Martyny otrzymaliśmy zdjęcie przecudnej urody bobasa – taki bobas potrafi wynieść związek na kolejny „level” 😉 🙂 Wiemy coś o tym!

Przepis na udany związek? Stworzyć razem coś pięknego dzięki czemu bycie razem nabiera jeszcze większego sensu?

IMG_7164-2.jpg

I patrzcie, znowu doradzacie ROZMOWĘ (pani Maja):)

1. KOMUNIKACJA – nieskończenie wiele tematów. Kiedy w trakcie dnia dzieje się coś ważnego pierwszą myślą jest ‚chce już o tym opowiedzieć mojemu M!’, rozmowy nocą, i ciekawość plus uważne słuchanie drugiej osoby.
2. PRZYJAŹŃ – to uczucie kiedy możesz ZAWSZE polegać na tej drugiej osobie, kiedy wiesz że bez Niej nie ma nic.
3. DYSTANS – dystans i od czasu do czasu potrzeba spędzenia czasu samemu to poszanowanie prywatności i ‚ładowanie baterii’ po to aby móc dać z siebie jak najwięcej swojemu M. Każdy człowiek potrzebuje chwili dla siebie.
4. POCZUCIE HUMORU – śmieszą Was te same rzeczy, tematy, żarty? Połowa sukcesu za Wami!
5. BLISKOŚĆ – przytulasy minimum, powtarzam MINIMUM 10 razy na dobę! Poziom endorfin będzie unormowany i wszyscy będą zadowoleni!
6. NAMIĘTNOŚĆ – w trakcie dnia wystarczą małe gesty, delikatny dotyk i znaczące spojrzenie aby w nocy rozpalić ogień Waszych ciał.
7. KREATYWNOŚĆ – zbliża się jakaś szczególna okazja? Np. walentynki? Nietypowy pomysł na spędzenie tego dnia, zaskoczenie a przede wszystkim chęci aby zrobić coś fajnego dla drugiej połówki – to spowoduje że nie będzie nudy między Wami.
8. OTWARTOŚĆ – na rozmowę, na nowe, na spędzenie czasu, na to aby spędzić czas niekoniecznie tak jak my lubimy ale tak jak lubi Nasza druga połówka,
9. TROSKA – dbanie o to żeby drugiej połówce było dobrze, bo jeśli ona będzie szczęśliwa to i Ty będziesz szczęśliwy/a.
10. SZACUNEK – bez szacunku do drugiej osoby nie da się zbudować długotrwałej, silnej relacji.

Zalecacie też kontakty cielesne 😉

Buziak na dzień dobry, buziak na dobranoc, uśmiech na wyjście do pracy, przytulenie po powrocie <3

Przepis na udany związek? Dużo się przytulać! Bo jak mówił Bruno Ferrero każdy z nas jest aniołem z jednym skrzydłem – możemy latać pod warunkiem, że obejmiemy się wzajemnie.

Jeśli po tych radach nadal macie ochotę przeczytać sposoby innych, doświadczonych zakochanych, oto one:

Słuchać siebie nawzajem a nie wszystkich dookoła ❤ (pani Justyna)

Ja oddaje mu ostatnią kostkę czekolady a on oddaje mi kołdrę ; ) a z poważniejszych rad- zaufanie, nikt nikogo nie może trzymać na siłę, super jest mieć przestrzeń dla siebie w związku i nie dać się udusić. (pani Katarzyna)

„Przepis na udany związek to mogliby dać nasi dziadkowie, a my powoli próbujemy stworzyć odpowiedni przepis na udane życie razem. Równie ważne jest to co nas łączy, jak i dzieli. A spoiwem jest rozmowa i to coś w oczach, które wyraża więcej niż 1000 słów.” (Pani Natalia)

„Przepis na udany związek to przede wszystkim dzielenie się frytkami w McD! Do tego milion przejechanych do siebie kilometrów, poranny telefon z wiecznie motywującym „ale jestem zmęczony”, danie się wyspać drugiemu po ciężkim tygodniu, poświęcanie się przy głupich serialach i jeszcze gorszych vlogach. Wszystko razem z zaufaniem, przytulakami i uśmiechem 🙂 No i jeszcze wyrozumiałe zachowywanie uszczypliwych komentarzy w niewyparzonych buziach.” (pani Kornelia)

„Zrozumienie, szacunek i dystans do siebie a to wszystko przepełnione miłością i troską o drugiego = 11 lat znajomości, 9 lat małżeńtwa, 4 dzieci i nieskończoną miłość”(pani Natalia)

„Przepis na udany związek? To planowanie, żeby spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Podzielenie swojego czasu na 2. To wieczorne rozmowy, łapanie każdej łzy, która ulatuje. Poczucie bezpieczeństwa. To moment, kiedy kupujesz mu kanapkę, a on przychodzi do Ciebie z Kinder czekoladkami. To wspólne podróże. Jazdy do domów rodzinnych. Wspólne pasje i plany. Wspólne smaki. Dzielenie się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Akceptacja. To migawki, które ciągle przelatują przez głowę i towarzyszą każdego dnia. Troska. Codzienne mówienie sobie „kocham Cię!”, „jesteś wspaniały, cudowny!” To kibicowanie sobie, gdy coś idzie nie po myśli. Robienie obiadków, kiedy ta druga osoba ma trochę ważniejsze zajęcia niż te przyziemne.Trzymanie się za ręce. I tak już do końca… „(pani Katarzyna)

„Udany związek jest wtedy gdy patrzysz na tą jedyna osobę tak, jakby nie było poza nią nikogo. Gdy najważniejsze dla Was obojga jest miłość, dom i rodzina. Kiedy słowo Ja zamieniasz na My. Jest wtedy , gdy nie blokujesz drugiej połówki lecz ją wspierasz każdego dnia oraz gdy właśnie on/ona jest Twoim najlepszym przyjacielem, któremu nie boisz się powiedzieć wszystkiego.” (pani Sylwia)

„Z przepisem na udany związek jest jak z przepisem na zawsze udający się biszkopt. Wszystko zależy od tego kto i jakiej jakości doda składniki czy zachowa właściwą kolejność, czy nie będzie chciał oszczędzić i zamiast oryginalnego składnika włoży jakiś podejrzany substytut. Moim zdaniem udany podstawą jest dystans do siebie, cierpliwość, umiejętność wybaczania i wiara w to,że razem zawsze damy radę bo w końcu połączyła nas miłość.Każdą z tych rzeczy można jednak źle odważyć, niezbyt dokładnie odmierzyć,dlatego przez kolejne lata związek się zmienia, ma swoje wzloty i upadki. Ale to jest mój przepis,nawet nie wiem czy przepis mojego męża jest taki sam:)” (pani Danuta)

„Bycie dobrą żoną to sprawa nieprosta.
Nie można wciąż serwować na obiad mrożonek Frosta.
Bo gdy mąż głodny, to i zły,
wtedy może znienacka pokazać kły.
Po dobrym rosole,
może mieć za to ochotę na małe swawole.
Zachowania te zaprocentują z czasem,
zdrowym,wesołym, dorodnym bobasem.

Bycie małżonkiem zaś to masakra prawdziwa,
żona nie pozwoli napić ci się piwa.
Wtedy wystarczy dać lubej kwiatki,
ten gest, na pewno, rozłoży ją na łopatki.
Dołóż do tego czułe słówka
i już pod domem czeka taksówka.
Wyjście z kumplami uratowane,
śniadanko na kaca naszykowane.”
(pani Honorata)

„Przepis na udany związek to przede wszystkim darzenie siebie nawzajem uczuciem miłości, szacunkiem, to umiejętność przebaczania, rozmawiania z drugą osobą, to wspieranie w trudnych chwilach i w pasjach drugiego, a także sprawianie, by nasza druga połowa była szczęśliwa i nie znikał uśmiech z jej twarzy” (pani Zuzanna)

„Po pierwsze wolna i świadoma decyzja, że chcemy być razem. Po drugie dużo dobrej woli, cierpliwości, zrozumienia i gotowości do pracy nad sobą. Po trzecie poczucie humoru, koniecznie podobne 🙂 Po czwarte zdolność do nieczepiania się o szczegóły i do uczciwej konfrontacji w sprawach naprawdę ważnych. I wreszcie rozmawianie do skutku. Trzeba lubić ze sobą gadać 🙂 Podobno dobry związek to niekończąca się rozmowa, która zawsze wydaje się za krótka. To moja ulubiona definicja.” (Pani Joanna)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *