Karmienie piersią,  Koszulove

Po to szyjemy

Gdy stajesz się mamą, świat zmienia się diametralnie. Tak jak przy pierwszym wyjściu na spacer z wózkiem zaczynasz dostrzegać, jak nierówne są chodniki, tak wtedy, gdy pierwszy raz musisz nakarmić piersią dziecko w przestrzeni publicznej, możesz zauważyć niedostosowanie tej przestrzeni do Twoich i dziecka potrzeb. Możesz też spotkać się z ludźmi, którzy będą próbowali ograniczyć Waszą swobodę.

#karmieswobodnie

Opinii odnośnie tego, co wypada a co nie wypada w miejscu publicznym, będzie tyle, ile ludzi. Jako kobiety pamiętajmy o tym, że zgodnie z polskim prawem mama karmiąca może karmić w każdym miejscu publicznym – restauracji, muzeum, galerii handlowej. Niedopuszczalne jest wyproszenie mamy do toalety lub innego pomieszczenia sanitarnego nie przeznaczonego do spożywania posiłków. Byłoby to naruszenie praw dziecka oraz narażenie go na utratę zdrowia.

Mama i dziecko – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?

Dziś kobieta, gdy staje się mamą, wcale nie rezygnuje z aktywnego trybu życia. Często widzimy się na warsztatach, w teatrach, a codzienne zakupy to przecież konieczność. W koszulove.com po to szyjemy, aby mamy mogły prowadzić swobodny i wygodny tryb życia z maluchem u boku. Można karmić piersią w miejscach publicznych bez poczucia skrępowania – wystarczy wybrać odzież dostosowaną do czynności karmienia.

Przeczytaj naszą broszurę o prawach mam do karmienia w przestrzeni publicznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *