Karmienie piersią,  Koszulove,  Nowości

Matka Polka Niewyspana, czyli nowe koszule nocne do karmienia piersią

Nocne życie Mam

Noc to pracowity czas dla mamy karmiącej. Zaraz po porodzie Maluszek musi być karmiony co minimum 3 godziny – i noc nie jest tu wyjątkiem. To bardzo ważne, aby Dziecko jadło regularnie w tych pierwszych tygodniach po narodzinach. Co zaskakujące, bywa i tak, że musimy maluszka budzić na karmienie – wtedy, gdy żółtaczka niemowlęca daje się we znaki, dziecko będzie ospałe i nie będzie budziło się na karmienie. A to dopiero początek. Dzieci budzą się w nocy, ponieważ ich organizm dopiero uczy się odróżniać dzień od nocy. Jeśli zdarzyło się, że Twoje dziecko wybudziło się w środku nocy i zapragnęło się bawić, wiesz, o czym mowa. Ponadto, przy tak zwanych skokach rozwojowych lub nauce nowych umiejętności (szczególnie motorycznych) nocne pobudki mogą się wręcz nasilić.

Budzenie się w nocy na karmienie jest normą, zatem możesz… spać spokojnie 😉 Wszystko idzie zgodnie z planem 🙂 I to bardzo, ponieważ w nocnym mleku znajduje się mnóstwo składników wspierających rozwój dziecka. Również i ten związany z uczeniem się odróżniania dnia od nocy.

Teraz, gdy już jesteś spokojna o naturę snu swojego dziecka, pomyśl o tym, jak uczynić noce bardziej znośnymi. Na pewno szukasz już swoich sposobów. Z informacji od innych Mam wiemy, że sposobem na dłuższe spanie jest dzielenie swojego łóżka z maluchem (co-sleeping). Wówczas karmienie piersią kosztuje Cię minimum – odwrócenie się na bok i udostępnienie piersi. Istnieją takie szczęśliwe Mamy (jak pisząca te słowa), które nie do końca potrafią powiedzieć, ile razy się budziły na karmienie, ponieważ karmiły w pół-śnie. Spraw, aby karmienie w nocy było dla Ciebie wygodne – komfortowe miejsce do karmienia (jeśli jednak podejmujesz walkę 😉 poza łóżkiem) i odpowiedni do tego strój mogą znacząco poprawić Twoje noce, a co za tym idzie – dni.

Ma wszystko, czego potrzebujesz w nocy i za dnia

Wygodna piżama lub koszula do karmienia piersią to dla wielu mam podstawa. Najczęściej szukamy prostych krojów i niezawodnych rozwiązań do udostępnienia piersi. Ponieważ koszula nocna będzie nam towarzyszyła również w dzień (i to czasami aż do popołudnia ;), wiele Mam chciałoby raczej porządny kawał ubrania niż zwiewne koronki. A nuż dzisiaj właśnie zadzwoni do drzwi kurier? A nuż nie znajdziesz szlafroczka na czas? 😉

Składając to wszystko w całość, stworzyliśmy koszule do karmienia piersią, która łączy wygodę karmienia i noszenia. Pomyśleliśmy o dużej kieszeni z przodu i znacznie wydłużyliśmy jej tył. Gdy schylisz się, aby pozbierać klocki, docenisz ten fakt 🙂

A ponieważ w nocy możemy sobie pozwolić na więcej (ale nie snu ;)), dodaliśmy koszulom napisy, w których odnajdzie się niejedna Mam.

Pora przedstawić Ci nasze koszule do karmienia piersią:

 

Na pewno zapytasz o materiał – to w przeważającej mierze (92%) wysokiej jakości, gładka i bardzo miła w dotyku bawełna. Dzięki temu, że jest taka przemiła w dotyku, pięknie otuli Cię do snu 🙂 O kieszeniach i przedłużonym tyle już wspominałam, warto jeszcze napisać o tym, co najważniejsze – czyli sposobie, w jaki udostępniasz pierś. Zobacz sama.


Jeśli sama jesteś już doświadczoną Mamą, ta koszula nocna do karmienia może być fajnym prezentem od Ciebie dla koleżanki, która spodziewa się Maluszka. Na pewno rozgląda się teraz za nocnym strojem do karmienia 🙂 Lepiej, aby nie skusiła się na koszulki z guziczkami czy zamkami, bo one na pewno nie poprawią komfortu jej nocnego czuwania 😉

Jestem bardzo ciekawa, co sądzisz o naszych koszulach nocnych. To nasze pierwsze „dzieło” w tej kategorii, więc chętnie dowiemy się, czy trafiliśmy w Twoje potrzeby. Jeśli uważasz, że powinny być w innym kolorze lub innym kroju – daj znać, chętnie realizujemy takie wytyczne (w ramach dostępnych możliwości oczywiście :)).

A wyczerpujące informacje nt. karmienia piersią w nocy znajdziesz na blogu Mataja oraz Hafija – polecamy 🙂

Miłych snów 😉
Anna Matuszczak
współzałożycielka koszulove.com, mama karmiąca (obecnie Filipa, 22 miesiące).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *