Bez kategorii

Ziarnko do ziarnka – pokazujemy sprzeciw wobec bicia dzieci

Najczęściej karzemy dzieci za własne błędy wychowawcze i za własne braki: niemoc, niecierpliwość, rozdrażnienie. Kto inny jak nie my, rodzice, odpowiadamy za zachowanie dziecka? Dziś jest Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Czy coś zmieni? Wierzymy, że pokazanie jak największej grupie osób stanowczego NIE dla każdego stopnia przemocy wobec najmłodszych: klapsów, bicia, maltretowania, ogólnie pojętego krzywdzenia dzieci, będzie miało skutek taki, iż przed wymierzeniem „klapsa”, rodzic będzie czuł dezaprobatę opinii społecznej.

Praca nad zmianą postaw społecznych wymaga czasu i odbywa się na zasadzie „ziarnko do ziarnka”. Jesteśmy dumni, że w lutym tego roku, z okazji Walentynek, mogliśmy być częścią popularyzowania postawy „Kocham. Nie daję klapsów”. Dzięki inicjatywie Anny Golus z „Kocham. Nie daję klapsów” ok 20 blogerów włożyło koszulki z hasłem sprzeciwu wobec bicia dzieci i dotaro do swoich czytelników z wyraźną dezaprobatą wobec takiego zachowania.

Każdy z nas może wpłynąć na zmianę postawy społecznej wobec przemocy wobec dzieci. Wystarczy o tym wyraźnie powiedzieć 🙂

ScreenHunter_1703 Apr. 30 17.55 ScreenHunter_1704 Apr. 30 18.00 ScreenHunter_1705 Apr. 30 18.00

Blogerzy, którzy wyrazili swoje poparcie dla akcji:

Antyterrorystka
Blog Ojciec
Domowy Bajzel
FlowMummy
Jak mówić
King Kong i ojciec karmiący
Little Big Thing
Mataja
MjakMarcinek
Zapisane chwile
Zdzieckiemdo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *