Koszulove

Jak wygląda feministka?

Po czym poznać feministkę? Oto co odpowiada Google:

HA HA HA.
Pytanie jest prowokacyjnie źle zadane. Nie ma jednej feministki i jednego wyglądu. Każdy, kto wyobraża sobie feministkę w określony sposób (krótkie włosy, wredota na twarzy, 5 kotów etc.) idzie na skróty umysłowe.

Kilka słów o tym, jak ona rozumie „wygląd feministki” napisała nam Aleksandra Sołysiak-Łuczak, obecnie kandydatka w wyborach samorządowych w Poznaniu z listy Stowarzyszenia Prawo do Miasta, Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola, członkini Prawa do Miasta, wicepełnomocniczka Kongresu Kobiet na Wielkopolskę, inicjatorka Porozumienia Żłobkowego. IFEMINISTKA.

Czy jest jakiś wzór wyglądu feministki? Nie! Każda z nas, która jest za swobodnym wyborem kobiety, za równouprawniem, jest feministką. Nie bójmy się tej łatki, bo ona jest cudowna, określa sposób życia,poglądy i poczucie własnej wartości. Feministką jest kobieta ładna i brzydka, kobieta młoda i stara, kobieta- matka i kobieta bezdzietna. Kobieta, która pracuje zawodowo i kobieta, która świadomie pracuje w gospodarstwie domowym. Kobieta bizneswoman i kobieta bezrobotna, sprzątaczka, nauczycielka, lekarka, adwokatka, pilotka i bibliotekarka. Wszystkie możemy być feministkami.

Możemy zmieniać wyobrażenie o feministkach poprzez wyraźne pokazywanie twarzy feminizmu. Swojej twarzy.

BLUZA This is what feminist look like/ Tak wygląda feministkaTSHIRT3 feministkaPrint powstał z inspiracji akcją prowadzoną na Wyspach przez Fawcett Society, wspartą przez znaczące i rozpoznawalne osoby brytyjskiego showbiznesu, m.in. przez Emmę Watson, znaną jako czarodziejkę (swoją drogą, bardzo feministyczną :)) Hermionę Granger.

BLUZA: http://koszulove.com/tylko-dla-kobiet/316-bluza-z-nadrukiem-tak-wyglada-feministka.html

KOSZULKA: http://koszulove.com/tylko-dla-kobiet/315-koszulka-z-nadrukiem-tak-wyglada-feministka.html
Podziel się artykułem, jeśli zgadzasz się z nim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *