Koszulove

Dlaczego powstały mleczne koszulki?

Mleczne koszulki, czyli te z napisem „I produce milk What’s your superpower” powstały z miłości do karmienia piersią. I jeśli ktoś nigdy nie karmił, to nie zrozumie o co chodzi i może niech lepiej nie próbuje. 

Nie będziemy pisali o tym, dlaczego mleko mamy jest najbardziej wypasionym pokarmem we Wszechświecie. O tym lepiej piszą hafija.pl, Katarzyna Pawłowska z Be Happy Vinti, Marianna Szymarek realizująca projekt Karm, MamoKwartalnik Laktacyjny i wiele innych wspaniałych kobiet choćby tych w grupie Karmiące Cyce na Ulice

Karmienie piersią wzbudza ogromnie dużo kontrowersji. Uwierzycie? Serio. 
Na temat jak długo, czy warto i przede wszystkim – czy można przy ludziach – zdania są podzielone (delikatnie mówiąc). Nie z każdym można czy nawet powinno się wejść w dyskusję. Starsza pani patrzy krzywo na dziecko posilające się w autobusie? Rzuci jakimś półsłówkiem i ucieknie aby przypadkiem nie wdać się w rozmowę na poziomie? Zdarza się. 
A co ma do tego koszulka? Te kilkadziesiąt centymetrów kwadratowych z przodu to wielka przestrzeń do wypowiadania swojego światopoglądu. Jeśli karmienie piersią jest dla Ciebie powodem do dumy a nie do chowania się po toaletach (zdarza się niestety), to możesz ogłosić to wszem i wobec i każdej osobie, która idzie z naprzeciwka. 

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *