Ciąża,  Koszulove

Backstage sesji zdjęciowej ubrań dla mam

Sesja zdjęciowa to jest zawsze uczta, podczas której ubrania i akcesoria mają szansę pokazać się z najlepszej strony, czyli na Osobach.

Gdy planowaliśmy sesję, chcieliśmy pokazać mamy na różnych etapach karmienia piersią – od ciąży, podczas której do karmienia przygotowujemy się merytorycznie,  przez karmienie niemowlęcia (wszędzie i często, wygodne ciuchy są niezbędne), karmienie starszego niemowlęcia (ruchliwego, ciuchy dające swobodę i dyskrecję karmienia są niezbędne) oraz karmienie starszaka (okazjonalne, tutaj również ubrania dające swobodę i dyskrecję karmienia są niezbędne).

Gdy projektujemy ubrania dla mam, bierzemy pod uwagę to, że karmienie piersią to długa historia, zatem ubrania powinny być dopasowane do zmieniającej się figury mamy, temperamentu dziecka, a nawet pogody i różnych okazji, które młodą mamę czekają.

Idea sesji 

Publikując efekty sesji mamy marzenie, aby przyczyniła się ona do zmiany obrazu karmienia piersią w Polsce. Przyszłe mamy najczęsciej spotykają się z obrazami reklamowymi, w których dzieci karmione są butelką. Buduje to taki obraz, jakby właśnie ten typ karmienia był najpowszechniejszy i najbardziej stosowny. I niestety, jak pokazują statystyki, mamy karmiące piersią coraz starsze dzieci to niewielki odsetek. Z różnych powodów karmienie naturalne jest szybko porzucane.

Dlatego mamy nadzieję, że pokazując mamy na różnych etapach karmienia piersią, pośrednio promujemy coraz dłuższe i swobodne karmienie piersią. Wszak WHO wskazuje jako dobre dla dziecka karmienie do 2 roku życia, a jeśli mama i dziecko tego chcą, również i po tym wieku. W koszulove.com wierzymy, że ilość obrazów reklamowych przedstawiających dzieci karmione piersią powinna dorównać ilości obrazów reklamowych pokazujących  dzieci karmione butelką. Obraz mamy karmiącej piersią dziecko w wieku od 0 do wieku starszaka powinien być bardziej powszechny – zarówno w rzeczywistości jak i w mediach.

Za obiektywem

Ta sesja wymagała nie tylko pierwszorzędnego warsztatu fotograficznego, ale też wyczucia dla tej intymnej sytuacji, jaką jest karmienie piersią. Olga Jędrzejewska Photography portretuje nieziemsko. Poza tym sama jest mamą karmiącą. Nie mogliśmy trafić lepiej. Ustalanie pomysłu na sesję, tego, jakie elementy się w niej pojawią i jaki klimat chcemy uzyskać, było czystą przyjemnością.

Przed obiektywem

O udział w sesji poprosiliśmy mamy na naszym profilu na facebooku. Dostaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, i za każdym razem było nam strasznie miło, że mamy decydowały się włączyć w nasz projekt. To wyraz zaufania, za który bardzo dziękujemy. Ostatecznie o udział poprosiliśmy Paulinę, która zaczęła 8 miesiąc ciąży. Paulina jest doradcą chustonoszenia i ma dwuletnią  córeczkę Maję, nadal karmioną piersią. Naszym następnym wyborem była Kasia, mama 3 miesięcznego Kubusia i 2,5 letniego Stasia. Kasia jest neonatolożką i mamą z ponad 20-miesięcznym karmieniowym stażem. Karolina zgodziła się stanąć przed obiektywem wraz z 9-miesięczną Różą. Karolina jest Promotorem Karmienia Piersią i autorką bloga Kolorowa Mama. Poczytajcie ją koniecznie, a na pewno nie zapomnicie tej unikalnej osoby 🙂

Goście
Plan zdjęciowy ubarwiły dziewczyny z Ach Paper, które zaprojektowały dopasowane do Tymiankowego wnętrza ozdoby. Dzieci zdecydowanie doceniły ich szeleszczące i odbijające się ozdoby 🙂

Sesja nabrała dodatkowych kolorów dzięki Polka Dot Baby, która zawitała do nas z biżuterią dla mam i ząbkujących maluchów.

Zdjęcia z backstage, które tutaj oglądacie, to dzieło Kasi Kitajgrodzkiej. 

Makijaże to dzieło Oli Muszyńskiej Aszyk czyli Pracownia Wizażu Aleksandra Aszyk, która – nie mogło być inaczej – jest mamą karmiąca 12-miesięcznego synka i jest jedną z bardziej przekonujących bojowniczek o długie karmienie, jakie poznałam 🙂

Ja żałuję, że ta sesja trwała tylko kilka godzin. Mogłabym spędzić tak cały dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *