Bez kategorii

Sklep koszulove.com zgodny z wymogami nowej Ustawy o ochronie praw konsumentów

Nowa ustawa o prawach konsumentów usuwa kolejne bariery w zakupach odzieży przez Internet – wiele osób obawiało się kupować ciuchy ze względu na możliwość niedopasowania. Teraz zwrot jest jeszcze łatwiejszy, a dzięki temu, zakupy obarczone mniejszym ryzykiem. Wszystko co trzeba, napisaliśmy w Regulaminie, ale chcemy Was poinformować tak po ludzku, że macie więcej praw jako konsumenty i że my te prawa Wasze przyjmujemy z honorem i aprobatą 😉


25 grudnia wszyscy konsumenci dostali prezent – nową Ustawę o prawach konsumenta. Od tego dnia robienie zakupów w internecie jest bezpieczeniejsze niż w tradycyjnych sklepach. Miło nam poinformować, że sklep koszulove.com oraz procedury zakupowe są zgodne z postanowieniami nowej Ustawy.

Wybraliśmy dla Was 4 najważniejsze zmiany, które wpłyną na to, jak będzie się robiło e-zakupy również w sklepie koszulove.com:

1. Macie 14 dni (wcześniej 10) na rozmyślenie się co do zakupu. Możecie go odesłać bez podania powodu, a my zwrócimy Wam pieniądze nie tylko za produkt, ale też za przesyłkę, którą Wy opłaciliście kupując produkt (zgodnie z Ustawą, będzie to ekwiwalent najtańszej przesyłki dostępnej w sklepie, więc jeśli wybieracie przesyłkę kurierem za 20 zł, to zwrócimy Wam 5 zł tak, jakbyście wybrali Pocztę lub Paczkomaty). 

2. Reklamować produkt możecie przez rok po stwierdzeniu wady (wcześniej przez 2 miesiące)

3. Jeśli zareklamujecie produkt, w ciągu 14 dni kalendarzowych odpowiemy na Waszą reklamację. To Wy wskazujecie, czy chcecie wymiany produktu czy zwrotu gotówki (dotychczas wybór był po stronie sprzedawcy).

4. Uwaga – prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny wygasa w przypadku produktów przygotowanych zgodnie z Waszą specyfikacją (pkt. 3., art. 38 Ustawy), czyli Projektów Indywdualnych (§ 6 Regulaminu sklepu koszulove.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *