Koszulove

Podsumowanie I etapu konkursu dla projektantów koszulove.com i Szkoły Forma

Miesiąc bardzo intensywnej pracy przynosi pierwsze plony 🙂 W koszulove.com wspólnie ze Szkołą Konstrukcji i Modelowania Ubioru Forma brawurowo przeszliśmy przez warsztaty „Wyzwania w projektowaniu ubrań dla mam w ciąży i karmiących” i spotkania z Projektantkami, które zgłosiły swój udział w Konkursie „Koszulove dla mam”. Ostatecznie 14 projektantek postanowiło podejść do zadania zaprojektowania innowacyjnej, zgodnej z obowiązującymi trendami i spełniającej wymagania przyszłej i świeżo upieczonej mamy. Szkice i rysunki żurnalowe poprzedzone zostały researchem w internecie oraz „w terenie”. Zgodnie z obowiązującymi tendencjami w projektowaniu ubrań, Uczestniczki postarały się o wywiady z grupą docelową aby odkryć nienazwane jeszcze obszary wymagań w projektowaniu ubrań. Aby ubrania spełniały wymogi aktualności, a nawet wyprzedzały trendy, szkice zostały uzupełnione o moodboardy, na których widać było w jakim kierunku stylistycznym poruszać się chcą Projektantki. Następnie rysunki żurnalowe zostały uzupełnione o próbki materiałów. W rezultacie otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac, które fantastycznie spełniają postanowione w konkursie zadanie.

Zgłoszone do konkursu prace w I etapie omawialiśmy w szerokim składzie projektantów, konstruktorów oraz teamu koszulove.com. Ostatecznie zdecydowaliśmy o wyborze 9 propozycji, które zostaną przeniesione na prototypy odzieży i zostaną wypróbowane przez mamy w ciąży i mamy karmiące piersią.

Konkurs jeszcze się nie zakończył, a my już dziś jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jakości oraz stopnia przemyślenia prac, jakie trafiły „na stół”. Cieszymy się, że wspólnie z Uczestnikami konkursu przerobiliśmy celująco etap przygotowania i planowania projektów, ponieważ dzięki temu widzimy już teraz, że spodziewać się można rewelacyjnych rezultatów. Praca z nieocenionym doradztwem i doświadczeniem w zakresie konstukcji i modelowania, jaka popłynęła ze Szkoły Forma, dodaje kolejnych silnych stron powstającym pracom.

134562

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *