Koszulove,  Nowości

Jak powstaje kolekcja MAMA – kolory, fonty, inspiracje

We wrześniu wypuszczamy kolekcję MAMA. To kolejna bliska i ważna dla nas kolekcja, bo jest próbą wypowiedzi na bardzo głęboki temat: „Co to znaczy być mamą”.

Inspiracji dla kolekcji szukamy na blogach parentingowych, na forach, w naszym życiu i w życiu znajomych mam.

inspiracja dla kolekcji  mama

Zdecydowaliśmy się na printy oparte tylko na tekstach. Będą one lekkie, zabawne, będą „mrugały okiem” nie tylko do mam, ale do każdego, kto był dzieckiem.

Szukaliśmy dla kolekcji fontu, który będzie kojarzył się z dziecięcością. Wiemy, że młode mamy mają szósty zmysł wychwytywania z przestrzeni wszystkiego, co dziecięce. Fajny print na koszulce mamy musi nosić cechy dziecięcości. To oczywiste wręcz (cytat z filmu Galerianki).

Inspirację dla palety kolorystycznej kolekcji znaleźliśmy w raporcie Pantone o najmodniejszych kolorach lata 2014. Tam mrugnęła do nas okiem cykuta. To jest kolor, z którym można się ożenić. Granat, tutaj przygaszony, to miłość od zawsze. Szary, to najpiękniejszy, najbardziej skromny ale dający najwięcej możliwości łączenia kolor. Dodaliśmy szczyptę limonki i przypudrowaliśmy różem. Oto kolory kolekcji dla mam. Jest trochę dziewczęco (pudrowy róż) i trochę poważnie (bo bycie mamą to najpoważniejsza sprawa pod słońcem). Jest codziennie (szaro) i energetycznie (limonka).

kolory kolekcji MAMA

Nadchodzące projekty mają w sobie coś jeszcze. Mianowicie zdecydowaliśmy się na użycie tekstury. Inspirowani skandynawską prostotą i designem sięgamy po wzory. Znów trochę robi się nam dziecięco – ale taki właśnie był plan.

Kolejne odsłony kolekcji MAMA – w następnych postach. Czuwaj! 😉

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *