Bez kategorii

Czy Twoja koszulka zawiera formaldehyd?

Kilka słów o jakości tekstyliów.. Nie będziemy doktoryzować Was z certyfikatów świadczących o ekologiczności czy społecznej odpowiedzialności zachowywanej w procesie produkcji materiałów, napiszemy o tych, które znajdziecie w sklepie koszulove.com – tutaj wszystkie bodziaki dla dzieci i wybrane koszulki dla dorosłych posiadają 3 certyfikaty: GOTS, Oeko-tex i SA 8000. 

GOTS, OEKO TEX, SA 8000 certyfikowane koszulki i odzież dla dzieci w koszulove.com

Confidence in textiles, OEKO-TEX® Standard 100

– gwarantuje przebadanie produktu pod kątem ponad 100 kryteriów szczególnie istotnych dla zdrowia
– potwierdza, iż jest on nieszkodliwy, bezpieczny i delikatny dla skóry.
– gwarantuje, że bezpieczna jest nie tylko sama tkanina, nici użyte do jej produkcji, ale także wszelkie materiały dodatkowe takie jak: podszewka, guziki, zamki błyskawiczne, elementy ozdobne itp.

WAŻNE: Produkty dziecięce traktowane są w procesie badawczym wyjątkowo rygorystycznie. Np. sprawdza się,  czy barwniki użyte w ich produkcji są odporne na ślinę dziecka i nie będą farbowały po kontakcie z wydzieliną.

– gwarantuje że tekstylia są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. 

SA 8000 (Social Accountability 8000)

– ta daje gwarancję, że biznes tekstyliowy zachowywał się odpowiedzialnie, tzn. np. nie wykorzystywał pracy dzieci, zapewnione było bezpieczeństwo i higiena pracy, a pracownik pracujący w pełnym wymiarze czasu otrzymał wynagrodzenie stanowiące wysokość przynajmniej minimalnej krajowej płacy. To tylko niektóre z norm, jakie bada ta norma. 

GOTS – Global Organic Textile Standard

– gwarantuje ekologiczność tekstyliów, certyfikuje cały proces powstawania materiału – obejmuje produkcję, przetwórstwo, wytwarzanie, pakowanie, etykietowanie, eksport, import oraz dystrybucję wszystkich naturalnych włókien. Każdy etap przetwórczy musi spełniać określone kryteria, aby uzyskać jak największe korzyści dla środowiska.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *